7.7.2015 - 13:30

Kelionė per Ameriką įveikta vos su vienu baku dyzelino (nuotraukų ir video galerija)

Praėjusią savaitę profesionalus lenktyninkas Tanner Foust ir dar keli automobilių sporto entuziastai iš „CLP Motorsports“ užbaigė kelionę, su kuria neabejotinai pateko į istoriją. Jų vairuojamas automobilis sėkmingai kirto finišo liniją, pervažiavęs Ameriką nuo rytinės iki vakarinės pakrantės vos su vienu baku dyzelino. Buvo nuvažiuota virš 4000 km vidutiniu 108 km/h greičiu ir išnaudojant tik 3,63 l degalų 100-ui kilometrų. Šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis buvo net 75 proc. mažesnis nei įprastos naftos kilmės dyzelinu varomo automobilio išmetamų dujų kiekis. Nors kelionės metu buvo padaryta 16 sustojimų, degalų bakas, talpinantis 184 l dyzelino, nebuvo papildytas nė karto.

Komanda per šešias dienas įveikė 4035 km, o bendras važiavimo laikas sudarė vos daugiau nei 37 val. Žymiu tapo ir specialiai šiai avantiūrai pritaikytas „Superlite Coupe“ automobilis, varomas Volkswagen 1.9 l TDI dyzeliniu varikliu. Kelionės metu iš viso buvo išdeginti 142,3 l naujos kartos NEXBTL dyzelino, kurį iš biomasės gamina didžiausia pasaulyje dyzelino iš atsinaujinančių energijos išteklių gamintoja „Neste“. Tai – net dvigubai mažiau degalų, nei yra įprastai suvartojama tokiam atstumui įveikti.

Kviečiame pasižiūrėti video reportažus čia.

Daugiau informacijos apie kelionę galite rasti čia, „Neste US“ Facebook paskyroje https://www.facebook.com/NesteUS bei internetinėje svetainėje: www.neste.us/across.

Išsamėsnės informacijos teiraukitės 
Lina Venskaitytė 
Ryšių su visuomene agentūra „Nova media” 
Tel. +370 614 17885 
El. paštas lina.venskaityte@novamedia.lt