Žaliavų tyrimai

Atsinaujinančių žaliavų tyrimai

Didžiąją 40 mln. eurų, skirtų tyrimams, dalį „Neste“ išleidžia atsinaujinančioms žaliavoms analizuoti.

Mūsų tikslas – padidinti ir išplėsti gamyboje naudojamų atsinaujinančių medžiagų ir atliekų, dalį. Dyzelinui iš atsinaujinančių šaltinių gaminti naudojame daugiau nei 10 skirtingų žaliavų. 

Ieškodama galimų žaliavų, NESTE korporacija glaudžiai bendradarbiauja su lyderiaujančiais tyrimų institutais ir įvairiose srityse dirbančiomis kompanijoms. Dirbame su maždaug 25 skirtingais universitetais ir tyrėjais tiek Suomijoje, tiek kitose šalyse.

Ateities žaliava – dumblių aliejus

Dumblių aliejus yra vienas iš ilgalaikių tyrimų objektų. NESTE korporacija yra įsitraukusi į tarptautinius tyrimų projektus, vykstančius, pavyzdžiui, Nyderlanduose ar Australijoje. Jų tikslas – rasti ekonomiškai efektyvų ir tvarų būdą naudoti dumblių aliejų kaip žaliavą, iš kurios būtų galima gaminti degalus ir kitus produktus.

Atlikti tyrimai įrodė, kad aukštos kokybės dumblių aliejus būtų tinkama žaliava NESTE produktams. Tačiau kol kas dar neatrastos ekonomiškai efektyvios galimybės išauginti pramoninius kiekius planktono, iš kurio ir gaminamas dumblių aliejus.