23.6.2015 - 13:20

Per visą Ameriką – vos su vienu baku dyzelino

Pasaulio čempionas, profesionalus lenktyninkas ir kaskadininkas Tanner Foust bei kiti automobilių sporto entuziastai šį sekmadienį išvyko į neįprastą kelionę – nuo Atlanto vandenyno pakrantės Floridoje iki Ramiojo vandenyno pakrantės Kalifornijoje beveik savaitę jų automobilis riedės vos su vienu baku dyzelino iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Komanda į kelionę leidosi ketvirtu pagal ilgį JAV transkontinentiniu greitkeliu „Interstate 10“, nusidriekusiu per 8 Amerikos valstijas. „CLP Motorsports“ specialiai šiam iššūkiui pritaikė automobilį „Superlite Coupe“, kuris yra varomas Volkswagen varikliu, o dėl unikalių automobilio aerodinaminių savybių bus siekiamas maksimalus greitis, kurį padidins dar ir lengva aliuminio važiuoklė bei stiklo pluošto kėbulas.

Automobilio bakas prieš kelionę buvo pripildytas naujos kartos NExBTL dyzelino, kurį iš biomasės gamina didžiausia pasaulyje dyzelino iš atsinaujinančių energijos išteklių gamintoja „Neste“. Planuojama, kad su vienu baku degalų automobilis per šešias dienas įveiks beveik 4000 km.

Komandoje – automobilių sporto entuziastai

Kelionės per Ameriką pagrindinis svečias – pasaulio čempionas, profesionalus lenktyninkas ir kaskadininkas Tanner Foust, kuris yra žinomas dar ir kaip amerikiečių laidos „Top Gear“ vedėjas.

Kartu su juo į kelionę leidosi ir kiti greičio mylėtojai – Pat O’Keefe, „Golden Gate Petroleum“ viceprezidentas ir „CLP Motorsports“ savininkas, Luke Lonberger, patyręs automobilių sporto entuziastas ir „CLP Motorsports“ generalinis direktorius bei Michael von Disterlo, „CLP Motorsports“ vyriausiasis mechanikas.

„Aš labai džiaugiuosi dėl projekto, kuriame dalyvauju. Važiuoti per visą Ameriką su vienu baku NExBTL dyzelino – tai bus tikrai įspūdinga kelionė“, – teigia 4 kartus X žaidynių nugalėtojas, 3 kartus JAV rali-kroso čempionas ir 2 kartus „Formula Drift“ čempionas Tanner Foust.

Pasitelktas didelio našumo dyzelinas

„Amerikiečiai turi senas keliavimo po šalį automobiliu tradicijas. Vieni tai daro siekdami greičio rekordų, kiti tiesiog iškylauja ant ratų. Atsirado komanda, kuri į tai pažvelgė dar kitaip – jie priėmė iššūkį pasiekti kitą pakrantę vos su vienu baku dyzelino. Mūsų žiniomis, niekas anksčiau nėra to daręs“, – sako „Neste“ už produktus iš atsinaujinančių šaltinių atsakinga vykdančioji viceprezidentė Kaisa Hietala.

NExBTL dyzelinas, kuriuo prieš kelionę buvo pripildytas degalų bakas, yra pirmasis ir kol kas vienintelis pasaulyje dyzelinas iš biomasės. Šis dyzelinas turi unikalią molekulinę sandarą – jis gaminamas hidrinant augalinį aliejų ar gyvulinės kilmės riebalus. Pagal cheminę sudėtį NExBTL dyzeliną sudaro tokie pat angliavandenilių junginiai kaip ir tradicinį dyzeliną, todėl jis tinka visiems dyzeliniams varikliams. Be to, dėl aukšto cetaninio skaičiaus ir kitų savybių, automobilio variklis gali pasiekti kur kas didesnį našumą.

Kelionė per visą Ameriką, nesustojant pasipildyti degalų, sekmadienį prasidėjo Džeksonvilyje, Floridoje ir penktadienį baigsis Santa Monikoje, Kalifornijoje.

Kelionę galite sekti „Neste US“ Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/nesteus arba internetinėje svetainėje: www.neste.us/across.

Išsamėsnės informacijos teiraukitės 
Lina Venskaitytė 
Ryšių su visuomene agentūra „Nova media” 
Tel. +370 614 17885 
El. paštas lina.venskaityte@novamedia.lt