22.5.2024 - 15:49

Nuo Suomijos iki Lietuvos: „Neste“ plečia didelės galios elektromobilių stotelių tinklą

NESTE_greitojo_ikrovimo_stotele_elektromobiliams

Komentaro autorius Risto Karppinen, „Neste“ Darnaus augimo viceprezidentas

Transporto sektoriaus elektrifikacija yra ryški pastarųjų metų tendencija. Skaičiuojama, kad vienas iš penkių naujų automobilių, šiuo metu parduodamų pasaulyje, yra elektrinis. 
 
Suomijoje automobilių parkas atsinaujina palyginti lėtai, o vidutinis transporto priemonių amžius siekia daugiau nei 13 metų. Nors transporto priemonės su vidaus degimo varikliais keliuose yra matomos dažniau, nei elektromobiliai, 2024 m. pradžioje Suomijoje fiksuota pozityvi statistika – elektromobilių ir naujų hibridinių automobilių pardavimai šalyje siekė apie 50 proc. nuo visų lengvųjų transporto priemonių pardavimų. Be to, sparčiai augo naudotų elektromobilių importas.
 
2024 m. pradžioje bendra elektromobilių (grynųjų ir įkraunamų hibridinių) dalis Suomijos automobilių parke siekė 7,9 proc., arba iš viso 218 tūkst. automobilių. Daugeliui vairuotojų perėjimas nuo automobilio su vidaus degimo varikliu iki transporto priemonės, varomos elektra, reiškia augantį poreikį įkrovimo paslaugoms. Būtent klientų poreikiai yra pagrindinis kelrodis, pagal kurį plėtojamas „Neste“ elektromobilių įkrovimo stotelių tinklas Suomijoje ir Baltijos šalyse.
 
2022 m. pabaigoje „Neste“ Suomijoje atidarė pirmas viešas elektromobilių įkrovimo stoteles „Neste MY Renewable ChargeTM“, aptarnaujančias lengvąsias ir vidutinio svorio transporto priemones. Mūsų tikslas yra iki 2024 m. pabaigos įdiegti daugiau nei 30 „Neste MY Renewable ChargeTM“ įkrovimo stotelių prie pagrindinių Suomijos kelių. Tuomet analizuosime rinką ir reaguosime į neatlieptą klientų poreikį įkrovimo stotelėms kitose lokacijose.
 
„Neste“ atėjimas į viešą elektros įkrovimo rinką buvo palankiai sutiktas mūsų klientų. „Neste MY Renewable ChargeTM“ vienos populiarios suomių tinklalaidės, analizuojančios pokyčius elektromobilių rinkoje, netgi buvo išrinktas „Metų įkrovimo tinklu“. Diegdami elektromobilių įkrovimo paslaugą ypatingą dėmesį skiriame įkrovimo taškams, stotelių galiai, erdvioms elektromobilių parkavimo vietoms, tinkamam apšvietimui ir diferencijuotiems atsiskaitymo būdams. Tikime, kad tai reikšmingai prisidėjo prie aukšto klientų pasitenkinimo „Neste MY Renewable ChargeTM “ paslauga.

Dėmesys Baltijos regionui
 
„Neste“ taip pat aktyviai žengia į Baltijos regioną, kur praėjusiais metais atidarė pirmąsias „Neste MY Renewable ChargeTM“ stoteles. Mūsų tikslas – iki 2026 m. pabaigos išplėsti viešo elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą iki 30 stotelių. Šiam tikslui įgyvendinti „Neste“ balandį gavo 1,9 mln. eurų paramą iš ES.
 
Esame įsitikinę, kad mažinant transporto sektoriaus taršą reikalingos visos rinkoje esančios priemonės. O prie šio tikslo prisideda tiek sparčiai plečiamas elektromobilių įkrovimo stotelių tinklas, tiek iš 100 proc. atsinaujinančių žaliavų gaminami degalai „Neste MY Renewable Diesel“.