26.1.2021 - 8:21

NESTE pripažinta viena tvariausių įmonių pasaulyje

Jau penkioliktus metus iš eilės Suomijos dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja „Neste“ įvertinta kaip viena tvariausių įmonių pasaulyje. Šiandien paskelbtame tarptautiniame TOP 100 tvariausių pasaulio įmonių reitinge kompanija išlaiko lyderės pozicijas penketuke ir yra daugiausiai kartų be pertraukos į šį sąrašą patekusi energetikos bendrovė globaliu mastu.

„Džiaugiamės, kad jau eilę metų esame pripažįstami kaip viena tvariausių kompanijų pasaulyje. Vis daugiau įmonių nuosekliai siekia tapti tvaresnės, todėl patekti į šį reitingą kasmet tampa vis sudėtingiau“, – įsitikinęs „Neste“ prezidentas ir generalinis direktorius Peter Vanacker.

P. Vanacker teigiamai įvertino tai, kad vis daugiau bendrovių aktyviai integruoja tvarumą į savo veiklą. 

2021 metų „Global 100“ reitinge tvariausia įmone pripažinta Prancūzijos bendrovė „Schneider Electric“, antroje vietoje liko danų įmonė „Orsted“, trečia vieta atiteko Brazilijos bendrovei „Banco do Brasil“, ketvirta – suomių korporacijai „Neste“. 

„Šis įvertinimas yra ilgamečių įmonės pastangų diegti tvarumo standartus ir siūlyti tvarius sprendimus klientams rezultatas. Gerosiomis korporacijos tvarumo praktikomis sieksime aktyviau dalintis ir Lietuvoje“, – tarptautinį įvertinimą komentuoja „Neste Lietuva“ vadovas Markus Lindkvist.

Tvariausių pasaulio įmonių rinkimus nuo 2005-ųjų rengia ir 100 tvariausių įmonių sąrašą sudaro specializuota žiniasklaidos ir investicijų bei finansų tyrimų bendrovė „Corporate Knights“. Šiais metais ji įvertino daugiau nei 8 tūkst. bendrovių. 

Įmonės buvo reitinguojamos pagal 24 veiklos rodiklius: aplinkosaugos, išteklių valdymo, personalo valdymo, įmonės finansų valdymo, tiekėjų vykdomos veiklos valdymo ir kitus.

„Vieną aukščiausių pozicijų reitinge „Neste“ ne vienerius metus iš eilės užima dėl savo pramonės šakoje skiriamo išskirtinio dėmesio tvarumui ir dėl ypač puikių rezultatų, susijusių su skaidriomis pajamomis ir skaidrių investicijų rodikliais“, – komentavo sąrašo sudarytojai.

Per pastarąjį dešimtmetį suomių bendrovė išgyveno reikšmingą transformaciją: anksčiau buvusi degalų gamintoja vietinės rinkos mastu dabar ji yra pripažįstama kaip tarptautinė atsinaujinančių šaltinių ir žiedinės ekonomikos sprendimų lyderė.

Kompanija kuria ir pasaulio įmonėms siūlo kovos su klimato kaita bei spartesnio perėjimo prie žiedinės ekonomikos sprendimus, nuolat padeda transporto sektoriui ir miestams, taip pat aviacijos, polimerų ir chemijos įmonėms tapti tvaresnėmis.