28.4.2015 - 12:04

Vieno apsilankymo metu vairuotojai įsipila penktadaliu daugiau degalų

Pirmąjį metų ketvirtį Lietuvos vairuotojai į automobilių bakus pylėsi daugiau degalų. Vieno užsukimo į „Neste Oil“ degalinę metu vairuotojai vidutiniškai įsipildavo penktadaliu daugiau nei praėjusių metų pirmąjį ketvirtį. Atitinkamai 20 proc. išaugo „Neste Oil“ degalų pardavimai, o dyzelino – net 23 proc.

Augo klientų skaičius

„Nuo metų pradžios pastebime tendenciją, kad vairuotojai pilasi daugiau degalų – tokius įpročių pokyčius daugiausiai lėmė 20 proc., lyginant su praėjusių metų pirmu ketvirčiu, mažėjusios degalų kainos. Aukšta degalų kokybė ir sėkmingai pristatytos naujovės taip pat turėjo įtakos tam, kad net 26 proc. augo ir privačių klientų skaičius“, – sako Audrius Miežys, „Neste Lietuva“ Mažmeninės prekybos skyriaus vadovas.

Praėjusių metų pabaigoje „Neste Oil“ šalies vairuotojams pristatė naujos kartos dyzeliną „Neste Pro Diesel“. Nuo pristatymo Lietuvoje jo pardavimai nuosekliai augo ir 2015 m. pirmąjį ketvirtį sudarė 10 proc. viso dyzelino, kurį privatūs klientai įsigijo „Neste Oil“ degalinėse.

Pasak A. Miežio, Lietuvos vairuotojai – vieni pirmųjų pasaulyje, turintys galimybę įvertinti naujos kartos dyzelino privalumus. „Ne mažiau 15 proc. „Neste Pro Diesel“ sudaro iš atsinaujinančių išteklių pagaminti degalai NEXBTL. Tai pirmasis ir kol kas vienintelis pasaulyje dyzelinas, gaminamas iš biomasės, tinkantis visiems dyzeliniams automobiliams. Unikali gamybos technologija lemia mažesnes degalų sąnaudas, didesnę automobilio galią ir mažesnį teršalų kiekį“, – teigia jis.

Dažnai atsiskaito kortelėmis

Pirmojo šių metų ketvirčio tendencijos taip pat rodo, kad pirkdami daugiau degalų vairuotojai ir toliau linkę už juos atsiskaityti banko kortelėmis. Jei 2013 m. 41 proc. privačių klientų už degalus mokėjo kortele, tai 2014 m. tokių buvo 43 proc., o 2015 m. – jau 45 proc. Vieno atsiskaitymo kortele metu pirmąjį šių metų ketvirtį privatūs klientai vidutiniškai išleisdavo 25 eurus.

A. Miežio nuomone, didesnis aktyvumas atsiskaitant kortelėmis siejamas su bendromis atsiskaitymų tendencijomis šalyje, taip pat augančiu pasitikėjimu automatinėmis degalinėmis, patogumu – klientui nuo banko kortelės nuskaitoma būtent tokia suma iš karto po degalų pylimo, už kurią buvo įsipilta degalų.

Atsiskaitymų kortelėmis lyderis yra Vilnius – čia daugiau nei 55 proc. klientų atsiskaito banko mokėjimo kortelėmis. Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje kortelėmis atsiskaito 40–45 proc. vairuotojų, o kituose miestuose 30–35 proc. 

Apie „Neste Oil“

„Neste Oil“ yra didžiausias Lietuvoje automatinių degalinių tinklas, kurį sudaro 63 degalinės. UAB „Neste Lietuva“ atstovauja Suomijos korporacijai „Neste Oil Oyj“, kurios veikla apima naftos ir bei atsinaujinančių energijos šaltinių perdirbimą, didžiausią dėmesį skiriant gamtą tausojančių aukštos kokybės degalų gamybai. Korporacija yra pasaulyje pirmaujanti dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja, o jos naujos kartos dyzelinu „Neste Pro Diesel“ prekiaujama Suomijoje ir Lietuvoje.

„Neste Oil“ veikia daugiau nei 14 pasaulio šalių ir valdo 1030 degalinių, joje dirba apie 5000 žmonių. 2014 m. korporacijos pardavimai siekė 15 mlrd. eurų. „Neste Oil Oyj“ akcijos yra įtrauktos į NASDAQ OMX Helsinki biržos sąrašą. Visose savo veiklos srityse „Neste Oil“ siekia pirmauti kokybišku klientų aptarnavimu, aukštos kokybės naftos produktais bei pasiekimais ekologijos srityje. Daugiau informacijos: www.nesteoil.com

Kontaktai žiniasklaidai 

Kristina Juostaitė-Jurgilė 
Ryšių su visuomene agentūra „Nova media“ 
Mob. +370 673 41658 
El. paštas kristina.juostaite@novamedia.lt 

Audrius Miežys 
„Neste Oil“ Mažmeninės prekybos skyriaus vadovas 
Mob. +370 686 29989 
El. paštas audrius.miezys@nesteoil.com