13.9.2019 - 12:37

Teismas: Biodegalų asociacijos skundas dėl „Neste Lietuva“ reklamos – nepagrįstas

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) nusprendė, kad Konkurencijos taryba teisėtai nutraukė tyrimą dėl „Neste Lietuva“ reklamoje išsakytų teiginių. Nepagrįstu pripažintą skundą teismui buvo pateikusi Biodegalų asociacija.

Viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjęs administracinės bylos medžiagą tokį sprendimą pirmos instancijos teismas paskelbė šių metų rugsėjo 12 dieną. VAAT taip pat įpareigojo Biodegalų asociaciją atlyginti įmonei „Neste Lietuva“ patirtas bylinėjimosi išlaidas.

„Lietuvos degalų rinkos dalyvė „Neste Lietuva“ veikia skaidriai ir sąžiningai, vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais bei laikosi verslo etikos standartų, todėl teigiamai vertiname teismo sprendimą atmesti Biodegalų asociacijos skundą kaip nepagrįstą“, – VAAT sprendimą komentavo Ringaudas Steikūnas, „Neste Lietuva“ generalinis direktorius.

Biodegalų asociacija į teismą kreipėsi po to, kai 2018 m. vasarą Konkurencijos taryba nutraukė nagrinėjimo procedūrą dėl „Neste Lietuva“ skleistos dyzelino „Futura D“ bei produkto NEXBTL reklamos. Įmonė savo reklamoje skelbė keičianti degaluose „Futura“ naudotą biodegalų priedą. 

Tyrimas nutrauktas bendrovei įrodžius, kad informacija apie šiuos produktus buvo teisinga. Šį Konkurencijos tarybos nutarimą Biodegalų asociacija ir buvo apskundusi VAAT. 
Tai jau ne pirmas „Neste Lietuva“ naudai priimtas teismo sprendimas dėl reklamos. Rugpjūčio mėnesį VAAT nepagrįstu pripažino ir kitą Biodegalų asociacijos skundą Konkurencijos tarybai dėl „Neste Lietuva“ reklamos kampanijos „Švaresni degalai. Švaresni plaučiai“, vykdytos 2018 metais.

Suomijos korporacija „Neste“, kurios veikla apima naftos ir atsinaujinančių energijos šaltinių perdirbimą, didžiausią dėmesį skiria gamtą tausojančių aukštos kokybės degalų gamybai. Siekdama šio strateginio tikslo, „Neste“ šių metų rugpjūtį Lietuvos rinkai pristatė dyzeliniams varikliams skirtus degalus, pagamintus iš 100 proc. atsinaujinančių žaliavų, – „Neste MY Renewable Diesel“.