14.11.2016 - 12:27

San Diegas pradėjo naudoti gryną dyzeliną iš atsinaujinančių šaltinių

Kalifornijos valstijoje įsikūręs San Diegas neseniai prisijungė prie kitų JAV miestų, naudojančių naujos kartos „Neste“ dyzeliną. Iš atsinaujinančių šaltinių gaminamu dyzelinu varomi San Diego savivaldybei priklausantys sunkvežimiai, statybinės ir aplinkos tvarkymo mašinos – iš viso daugiau nei 1100 transporto priemonių.

„Oro tarša yra viena didžiausių daugelio pasaulio miestų problemų. „Neste“ siūlomas sprendimas – ekologiškas dyzelinas – žymiai sumažina kietųjų dalelių emisijas ir pagerina oro kokybę. Mes labai džiaugiamės, kad mūsų naujos kartos dyzelinas nuo šiol pasitarnaus ir San Diegui – antrajam pagal dydį Kalifornijos miestui bei jo gyventojams“, – teigia Kaisa Hietala, „Neste“ vykdomoji viceprezidentė, atsakinga už degalų gamybą iš atsinaujinančių šaltinių ir plėtrą.

Naujos kartos dyzelinas gaminamas pagal NEXBTL technogiją – hidrinant augalinį aliejų ar gyvulinės kilmės riebalus. Planuojama, kad šis dyzelinas iki 80 proc. sumažins San Diego miesto savivaldybei priklausančių transporto priemonių išmetamų dujų kiekį, tokiu būdu prisidedant prie ambicingų miesto tikslų kovoti su klimato kaita. Daugiau nei 1100 transporto priemonių ir kitų įrenginių bus varomi „Neste“ dyzelinu, tai sudarys maždaug 25 proc. viso transporto priemonių parko.

„Šis pasikeitimas padarys didelę įtaką visam mūsų transporto priemonių parkui – draugiškos aplinkai transporto priemonės labiau tausos gamtą, tuo pačiu sumažės tokių priemonių išlaikymo išlaidos. Perėję prie dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių, mes žymiai sumažinsime viešojo sektoriaus transporto priemonių sukeliamą taršą. Būsime pavyzdys ir parodysime kitiems miestams, kaip išmintingi sprendimai gali prisidėti prie supančios aplinkos pasikeitimų“, – įsitikinęs San Diego meras Kelvinas L. Faulconeris.

„Mes nuolat ieškome būdų, kaip sumažinti San Diego transporto priemonių parko sukeliamą taršą. Alternatyva įprastam dyzelinui – naujos kartos degalai, padeda įgyvendinti numatytus planus. Iš biomasės gaminami degalai ne tik prisidės prie taršos mažinimo, bet ir padės tausoti automobilių detales bei nulems mažesnes degalų sąnaudas“, – tvirtina Alia Khouri, miesto parko eksploatacijos direktorius.

„Neste“ dyzeliną iš atsinaujinančių šaltinių San Diego miestui teikia „The SoCo Group“, viena iš „Neste“ degalų platintojų Kalifornijoje.

„Bendradarbiaujame su „Neste“ San Diego transporto priemonių parkui tiekdami iš atsinaujinančių šaltinių pagamintus degalus. Mes džiaugiamės galėdami kartu dirbti siekiant didelių permainų energetikos sektoriuje – ekologiškų degalų atėjimo į rinką, padėsiančių San Diego miestui mažinti oro taršos problemas“, – sako „The SoCo Group“ prezidentas Angusas McDonaldas.

Išsamesnės informacijos teiraukitės
Laura Gabrilavičiūtė
Ryšių su visuomene agentūra „Nova media“
Tel. +370 620 50997
El. paštas laura.gabrilaviciute@novamedia.lt