22.11.2019 - 14:25

Sėkmingo ūkininkavimo garantas – patikima technika ir aukštos kokybės degalai

Dešimties metų ūkininkystės patirtį turintis Žilvinas Galinis neabejoja, kad ūkio sėkmė priklauso ne tik nuo sunkaus darbo, gamtos ir oro sąlygų, bet ir nuo gerai prižiūrėtos, tvarkingos technikos bei kokybiškų degalų. Tai padeda ūkininkui užtikrinti sklandų darbą žemės ūkio darbymečio metu.

Ūkininkauja 300 hektarų ūkyje

Ž. Galinis ūkininkyste Prienų rajone, Šilavoto seniūnijoje, užsiima jau 10 metų – ūkį jis palaipsniui perėmė iš tėvo, kuris iki šiol liko svarbiausiu ūkininko patarėju. Pradėtas vos nuo kelių nuosavų hektarų šiuo metu ūkis sudaro jau 300 hektarų dirbamos žemės. Ūkyje daugiausiai auginamos grūdinės kultūros – žieminiai kviečiai ir pupos.

Prieš dešimtmetį pasinaudojus ūkininkams skirta parama, ūkis buvo stipriai išplėstas ir modernizuotas, o 2017 metais Galinių šeimos ūkis gavo garbingą „Metų ūkio“ apdovanojimą.

Didžiąją dalį darbų Ž. Galinis atlieka pats – jam padeda tik dėdė, tėvas ir keli sezoniniai darbininkai. Be ūkio priežiūros, jaunasis ūkininkas daug laiko skiria savo tobulėjimui ir ūkio plėtrai – domisi naujovėmis, lanko seminarus, ieško naujų būdų dar labiau modernizuoti ūkį.

Degalų kokybė – sklandesni darbai

Geram darbo našumui bei sėkmingai ūkininkystei daug įtakos turi ir žemės ūkio įrenginiai. Šiuo metu Ž. Galinis savo ūkyje turi javų nuėmimo kombainą ir 3 traktorius. 

„Technika mūsų ūkyje nėra pati naujausia, tačiau geros techninės būklės ir rūpestingai prižiūrėta. Visuomet laiku atliekame technines apžiūras, pakeičiame tepalus ir filtrus, pašaliname gedimus, pakeičiame eksploatavimui netinkamas dalis. Smulkius gedimus gebu susitvarkyti ir pats, o stambesnius patikiu kvalifikuotiems meistrams“, – pasakoja ūkininkas.

Ūkininkas įsitikinęs – ne mažiau nei technikos priežiūra, svarbi ir gera naudojamų degalų kokybė. Išbandęs porą kitų tiekėjų, Ž. Galinis džiaugiasi atradęs patikimus „Neste“ degalus – juos naudoja jau beveik metus.

„Šiuos degalus rekomendavo daugelis pažįstamų stambių ūkininkų ir žemės ūkio technikos ekspertų. Jie man patarė nerizikuoti su kitais degalais ir rinktis užtikrintą kokybę. Geri degalai tausoja žemės ūkio techniką ir garantuoja sklandų jos veikimą“, – teigia Ž. Galinis.

Nustebino greitas pristatymas ir profesionalus aptarnavimas

Per sezoną  Ž. Galinio ūkyje sunaudojama apie 30 tonų degalų, tad ūkininkui patogiausia, kai degalai pristatomi tiesiai į jo ūkį. 

„Turėjau patirties ir su kitais tiekėjais, pasirinkus „Neste“ man labai patiko jų požiūris į darbą: degalai visuomet pristatomi itin operatyviai, atsižvelgiant į mūsų poreikius, išpilant degalus į talpas laikomasi aukščiausių saugumo priemonių, o modernios automatizuotos mašinos net nepajuda iš vietos, jei lieka neišpiltas bent vienas litras degalų“, – sakė Ž. Galinis.

Ūkininką nustebino ir pristatomo degalų skaidrumas – jie daug šviesesni, neturi jokių papildomų priemaišų ar dalelių, o sertifikate nurodyti parametrai lenkia kitų tiekėjų degalų pagrindinius parametrus.

Pasak UAB „Neste Lietuva“ pardavimų vadybininko Tado Grimalio, tiek smulkūs, tiek stambūs ūkininkai vertina degalų pristatymą į ūkį ar degalų papildymą sezono įkarščio metu – taip sutaupoma laiko, nereikia niekur specialiai vykti, taip pat nebereikia rūpintis papildoma tara transportavimui.

„Pradėjus pristatinėti degalus ūkiui mažesniais kiekiais nuo 4 tūkst. litrų, klientų ratas greitai prasiplėtė. Matome, kad klientams ši paslauga reikalinga ir jie noriai ja naudojasi“, –  sakė T. Grimalis. 

UAB „Neste Lietuva“ ūkininkams tiesiai į jų nurodytą vietą jiems patogiu laiku pristato dyzeliną žemės ūkiui (C ir E klasės bei 1 ir 2 klasės arktinis dyzelinas), dyzelinį krosnių kurą, taip pat standartinį dyzeliną „Neste Futura“ (C ir E klasė bei 1 ir 2 klasės arktinis dyzelinas) ir 95 markės benziną „Neste Futura“. 

Šiuo metu „Neste“ visose Lietuvos degalinėse  prekiauja iki -20 laipsnių neužšąlančiu (ribinė filtruojamumo temperatūra) dyzelinu „Neste Futura“, kuris gruodžio pradžioje bus pakeistas į pirmos klasės žieminį dyzeliną, neužšąlantį iki -26 laipsnių. Aukščiausios kokybės dyzelinas „Neste Pro Diesel“ yra atsparus netgi ypač žemai -37 laipsnių temperatūrai.

 „Neste“ skatina ne tik degalinių klientus, bet ir ūkininkus pasirūpinti tinkamais žiemos orams degalais, jog užklupus šalčiams transporto priemonės užsivestų ir važiuotų sklandžiai.

Daugiau informacijos apie „Neste“ degalus ūkininkams teiraukitės tel. nr. (8 5) 212 3357.