22.1.2020 - 10:03

Pripažinimas Davose: „Neste“ ir vėl pateko į tvariausių pasaulio įmonių TOP 3

Suomijos dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja „Neste“ trečius metus iš eilės pateko į tvariausių kompanijų pasaulyje trejetuką. Tarptautinis reitingas buvo paskelbtas Šveicarijos mieste Davose šią savaitę prasidėjusiame Pasaulio ekonomikos forume.

„Neste“ rinkimuose dalyvavo jau 14-tą kartą ir yra daugiausiai kartų be pertraukos į tvariausių įmonių TOP 100 sąrašą patekusi energetikos bendrovė pasaulyje.

„Džiaugiamės ir vėl būdami pripažinti viena tvariausių įmonių pasaulyje, ypač žinant, kad kiekvienais metais ir kitos bendrovės deda vis daugiau pastangų siekdamos tokiomis būti. Stengiamės sukurti sveikesnę planetą mūsų vaikams ir prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Šiems tikslams pasiekti reikia visų mūsų įsitraukimo“, – sakė Peter Vanacker, „Neste“ prezidentas ir generalinis direktorius.

Rinkimus nuo 2005-ųjų rengia ir 100 tvariausių įmonių sąrašą sudaro specializuota žiniasklaidos ir investicijų bei finansų tyrimų bendrovė „Corporate Knights“. Šiais metais ji įvertino daugiau nei 7 tūkst. bendrovių, kurių pajamos viršijo 1 milijardą JAV dolerių.

„Šiame sąraše esančios įmonės įrodo, kad verslai, kurie tvarumą laiko savo strategine kryptimi, ilgainiui tampa pranašesni už konkurentus. „Neste“ ne vienerius metus trejetuke yra todėl, kad nuosekliai laikosi geriausių sektoriuje tvarumo praktikų“, – komentavo sąrašo sudarytojai.

Rinkimuose dalyvavusios įmonės buvo reitinguojamos pagal įvairius veiklos rodiklius. Buvo vertinami aplinkos apsaugos veiklos, išteklių valdymo, darbuotojų valdymo, įmonės finansų valdymo, tiekėjų vykdomos veiklos ir kiti aktualūs rodikliai.

Anot P. Vanacker, per pastarąjį dešimtmetį „Neste“ išgyveno visapusišką pasikeitimą: anksčiau buvusi vietinės svarbos degalų gamintoja dabar ši korporacija siekia tapti tarptautine atsinaujinančių šaltinių ir žiedinės ekonomikos sprendimų lydere.

Suomijos korporacija „Neste“ yra didžiausia dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių, tokių kaip atliekos ir liekanos, gamintoja pasaulyje. Kompanijos veikla nukreipta į tvarius sprendimus klientams transporto, miestų plėtros, aviacijos, polimerų ir chemijos pramonės sektoriuose.

„Mes ir toliau savo klientams siūlysime sprendimus, padedančius sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių išmetamųjų dujų kiekį ir sprendžiančius pasaulinius plastiko atliekų iššūkius. Taip pat kartu su savo partneriais, dėsime visas pastangas, kad užtikrintume savo veiklos tvarumą visose proceso grandyse“, – sakė įmonės generalinis direktorius.