2.3.2020 - 12:16

Prie ekologinio ūkio sėkmės prisideda ir aukštos kokybės degalai

Biržų rajonas išsiskiria karstinėmis įgriuvomis, kurių čia iš viso suskaičiuojama iki 8 tūkstančių. Ūkininkaujant tokioje teritorijoje galioja specialūs aplinkosauginiai reikalavimai: griežtesnė sėjomaina, leidžiamos auginti tik kai kurios grūdinės kultūros, dalyje teritorijų ribojamos trąšų normos.

Išskirtinė geografinė padėtis ir gamtinės sąlygos nėra kliūtis vietos ūkininkams aktyviai plėtoti ekologinį ūkininkavimą. Paežerių kaime 1000 hektarų dirbamos žemės ūkio kooperatyvu besirūpinantis Justinas Liorentas didelį dėmesį skiria ekologijai, o jo užaugintą produkciją noriai perka užsienio šalių gamintojai. 

Ekologiška žemdirbystė 
Vaizdingu kraštovaizdžiu garsėjančiame Paežerių kaime J. Liorentas ūkininkavimu užsiima jau 10 metų. Darbus ūkyje dalinasi 10 nuolatinių darbuotojų. Dalį darbų atlieka jis pats, jam padeda ir šeimos nariai – tėvas bei brolis. 

Jaunasis verslininkas yra įkūręs žemės ūkio kooperatyvą „Biržų linų pluoštas“ ir taip „po vienu stogu“ apjungęs daugiau ūkių. Sertifikuotą augalininkystės ūkį šiuo metu sudaro net 1000 hektarų dirbamos žemės, ūkiui priklauso trys sandėliai, džiovykla. 

J. Liorento valdomas ūkis yra atestuotas dauginamosios medžiagos tiekėjas, turi ekologinį statusą. Ekologiniai ūkiai – vienas iš Europos Sąjungos prioritetų. Kasmet tokių ūkių skaičius auga ir Lietuvoje. Būtent ekologinį ūkininkavimo būdą pasirinkęs ir nuolat savo ūkį plečiantis Biržų regiono ūkininkas džiaugiasi, kad vis daugiau vartotojų pirmenybę teikia sveikiems, ekologiškai užaugintiems produktams, todėl ir ūkiui yra galimybių augti. 

Jo valdomame kooperatyve daugiausiai auginamos grūdinės kultūros – miežiai, žirniai, avižos, kmynai, raudonieji dobilai, grikiai, pašariniai motiejukai, žieminiai kviečiai, lauko pupos ir avižos. Visa auginama produkcija yra ekologiška, ją įsigyja įvairių produktų gamintojai iš Vokietijos, Danijos, Šveicarijos ir Austrijos. 

„Nuolat stebime rinką, jos poreikius, stengiamės pasiūlyti aukštos kokybės ekologiškus produktus, taip pat laiku atlikti sėjomainą, duoti žemei pailsėti ir dirvožemį praturtinti maistingomis medžiagomis“, – teigia J. Liorentas.

Kokybiški degalai – prioritetas
Vienas didžiausių iššūkių žemės ūkio srityje, pasak ūkininko, yra gamta ir nenuspėjami orai, kurie turi įtakos viso sezono rezultatams. Dirbti įvairiu oru padeda be priekaištų veikianti technika – tai užtikrina nuolatinė technikos priežiūra ir kokybiški degalai.

„Šiuolaikine žemės ūkio technika rūpintis reikia ne mažiau nei asmeniniu automobiliu, nes visur yra elektronika, kuri lengvai genda. Stengiamės, kad technika mūsų ūkyje būtų labai geros techninės būklės ir rūpestingai prižiūrėta“, – pasakoja ūkininkas.

Šiuo metu J. Liorento ūkyje daugiausia zuja traktoriai ir kombainai. Jis įsitikinęs – ne mažiau nei technikos priežiūra, svarbi ir gera naudojamų degalų kokybė. Išbandęs porą kitų tiekėjų, ūkininkas džiaugiasi atradęs patikimus „Neste“ degalus – juos ekologiniame ūkyje naudos jau antrą sezoną.

„Išsikalbėjome su pažįstamais ir „Neste“ degalus rekomendavo vienas iš jų. Visada stengiuosi rinktis užtikrintos kokybės degalus. Priimant sprendimą buvo svarbus ir degalais prekiaujančios įmonės žinomumas bei gera reputacija rinkoje – dėl „Neste“ man nekilo jokių abejonių“, – teigia J. Liorentas.

Nustebino degalų spalva
Kokybiški degalai tausoja žemės ūkio techniką ir prisideda prie sklandaus jos veikimo. Per sezoną J. Liorento ūkyje sunaudojama apie 100 tonų degalų, tad ūkininkui patogiausia, kai degalai pristatomi tiesiai į jo ūkį. 

Degalai specialiose mašinose visuomet atvežami operatyviai, atsižvelgiant į ūkininko poreikius, išpilant degalus į talpas laikomasi aukščiausių saugumo priemonių. 

J. Liorentą nustebino ir pristatomų degalų skaidrumas: „Net ne laboratoriniu žvilgsniu pažvelgus galima matyti, kad jie daug šviesesni už prieš tai naudotus degalus, neturi jokių papildomų priemaišų ar dalelių.“

Pasak „Neste Lietuva“ pardavimų vadybininko Tado Grimalio, tiek smulkūs, tiek stambūs ūkininkai vertina galimybę įsigyti degalų tiesiogiai iš „Neste“. Degalai pristatomi tiesiai į ūkį – tai padeda sutaupyti laiko, nereikia niekur specialiai vykti ar rūpintis papildoma tara transportavimui.

„Degalus ūkiams tiekiame nuo 4 tūkst. litrų, mūsų klientų ratas nuolat plečiasi. Matome, kad klientams ši paslauga reikalinga ir jie noriai ja naudojasi“, – sakė T. Grimalis. 

„Neste Lietuva“ ūkininkams tiesiai į jų nurodytą vietą jiems patogiu laiku pristato aukščiausios kokybės degalus iš Suomijos: dyzeliną žemės ūkiui (C ir E klasės bei 1 ir 2 klasės arktinis dyzelinas), standartinį dyzeliną „Neste Futura“ (C ir E klasės bei 1 ir 2 klasės arktinis dyzelinas) ir 95 markės benziną „Neste Futura“. 

„Neste“ taip pat prekiauja žymėtu dyzelinu „Neste Tempera“, kuris tinka šildyti pastatus ir naudoti džiovinimo bei dažymo technologiniuose procesuose. Šis dyzelinas pasižymi gera šilumine verte, yra tinkamas naudoti tiek žiemos, tiek vasaros laikotarpiu. Verslo klientams dyzelinas šildymui pristatomas, kai užsakymo kiekis viršija 2000 litrų. 
Daugiau informacijos apie ūkininkavimui bei šildymui skirtus „Neste“ degalus teiraukitės tel. nr. (8 5) 212 3357.