6.8.2019 - 10:49

Pirmą kartą Lietuvoje: „Neste“ pradėjo prekiauti dyzeliniams varikliams skirtais degalais iš 100 proc. tvarių žaliavų

Lietuvos degalų rinkoje – naujas žingsnis tvaresnių degalų link. Nuo šiol šalyje prekiaujama dyzeliniams varikliams skirtais degalais, pagamintais iš 100 % tvarių žaliavų. Suomijos korporacijos „Neste“ mokslininkų sukurtą produktą įsigyti galima jau dviejose „Neste Lietuva“ degalinėse Vilniuje ir Klaipėdoje.

 

„Džiaugiamės, kad nuo šiol tvarius degalus, kuriuos naudoja tokios pasaulinės kompanijos kaip „Google“ ir „UPS“, galės įsigyti ir mūsų klientai Lietuvoje. Suomijos korporacija „Neste“ jau kurį laiką lyderiauja degalų iš atsinaujinančių šaltinių gamyboje: gamyklų pajėgumas siekia 2,7 milijonų tonų produkcijos iš atsinaujinančių šaltinių per metus, o kompanija jau antrus metus iš eilės patenka į tvariausių pasaulyje įmonių trejetuką“, – sakė Ringaudas Steikūnas, „Neste Lietuva“ generalinis direktorius.

„Neste MY Renewable Diesel“ gaminamas iš maisto pramonės atliekų ir augalinių aliejų. Tokie degalai pasižymi ypatingai aukštu cetaniniu skaičiumi, kuris nulemia greitesnį variklio užvedimą, tylesnį jo darbą bei mažesnes išmetamųjų dujų emisijas.

Alternatyvūs Suomijos korporacijos sukurti degalai iš tvarių žaliavų yra vienas efektyviausių būdų sumažinti anglies dvideginio (CO2) išmetimą transporto sektoriuje. Per visą degalų gamybos ir suvartojimo ciklą „Neste MY Renewable Diesel“ į aplinką išskiria iki 50-90% mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų nei dyzelinas, pagamintas iš iškastinių žaliavų.

„Neste MY Renewable Diesel“ prekiaujama Suomijoje, Švedijoje, JAV, Latvijoje, o nuo šiol jų galima įsigyti ir Lietuvoje – „Neste“ degalinėse Vilniuje, Rygos g. 2, ir Klaipėdoje, Plieno g. 1.