9.10.2019 - 11:31

„Neste“ pripažinta žaliausiu prekės ženklu Baltijos šalyse

Praėjusią savaitę Rygoje vykusios „Baltic Brand Forum 2019" apdovanojimuose „Neste" buvo pripažinta žaliausia Baltijos šalių įmone. Tuo tarpu „Neste Lietuva" buvo paskelbta pačiu žaliausiu Lietuvos prekių ženklu. 

„Baltic Brand Awards 2019” renginio metu Baltijos regiono prekių ženklai buvo apdovanoti aštuoniose skirtingose kategorijose: žaliausios, greičiausiai augančios, populiariausios įmonės, unikaliausio, įtakingiausio žiniasklaidoje prekės ženklo, geriausio startuolio, geriausios „Instagram“ bei „LinkedIn“ paskyros ir kt.

Kiekvienos nominacijos laimėtojai buvo renkami dviem etapais: pirmiausia buvo išrinkti geriausi prekių ženklai savo šalyje, o iš jų išrinkti bendro Baltijos regiono laimėtojai.

Renkant žaliausio prekių ženklo laimėtoją buvo vertinama vartotojų nuomonė ar prekių ženklas yra draugiškas aplinkai.

Dėl šio titulo Baltijos šalyse taip pat konkuravo ir tokie prekių ženklai kaip „Toyota“, „Lidl“, „Ikea“, „Borjomi‘, „Neptūnas“, „Volvo“, „H&M”, „Rimi“ ir kiti. Lietuvoje antrąją vietą po „Neste“ užėmė „Lidl“, trečią – „Toyota“, ketvirtą – „Akvilė“, o penktą – „Margarita“.

Pirmasis Baltijos šalių žaliausių prekių ženklų sąrašas buvo sudarytas remiantis „DDB Brand Capital™“ metodologija atliktu mylimiausių prekių ženklų tyrimu („Best Loved Brands Survey“). Tyrimo metu rinkos tyrimų bendrovė „RAIT Custom Research Baltic“ apklausė beveik 3000 ekonomiškai aktyvių 15-74 m. amžiaus gyventojų visose trijose Baltijos šalyse.

Žaliausių prekių ženklų atrankos metodika buvo sukurta kartu su prekių ženklų agentūra „DDB Latvia“, „Latvian Green Point“ (Latvijos „Žaliasis punktas“) ir tyrimų kompanija „GfK Custom Research Baltic“.