29.4.2016 - 10:46

KLM skrydžiams tarp Oslo ir Amsterdamo – reaktyviniai degalai iš atsinaujinančių šaltinių

Oro linijų bendrovė „KLM Royal Dutch Airlines“ pranešė skrydžiams tarp Oslo ir Amsterdamo savo lėktuvų bakus pildysianti reaktyviniais degalais, pagamintais iš atsinaujinančių šaltinių. Šių metų pradžioje Oslo Gardermoen oro uostas tapo pirmuoju pasaulyje, siūlančiu šiuos korporacijos „Neste“ gaminamus biodegalus.

„Labai džiaugiamės, kad KLM naudoja „Neste“ reaktyvinius degalus iš atsinaujinančių šaltinių daugybei savo skrydžių iš Oslo į Amsterdamą. Siekdama sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių išmetamųjų dujų emisijas aviacijos sektoriuje, KLM tapo svarbių pokyčių pradininke“, – sako Kaisa Hietala, „Neste“ viceprezidentė, atsakinga už iš atsinaujinančių išteklių gaminamus produktus.

„KLM įsitikinimu, tvarūs biodegalai aviacijos sektoriui yra itin reikšmingi. Dėl šios priežasties mes jau kurį laiką bendradarbiaujame su partneriais ir siekiame paskatinti šios rinkos vystymąsi. Mūsų nauja partnerystė su lėktuvų gamintoja „Embraer“ ir Oslo oro uostu parodo, kaip tai svarbu“, – teigia Boet Kreiken, „KLM Cityhopper“ vykdomoji direktorė.

Pastarosiomis savaitėmis KLM naudoja „Neste“ reaktyvinius degalus iš atsinaujinančių šaltinių maždaug 80 skrydžių iš Oslo į Amsterdamą „Embraer 190“ oro laineriu. Skrydžių metu bus atliekami matavimai, skirti biodegalų, palyginti su kitais degalais, efektyvumui įvertinti.

KLM siekia iki 2020 m. sumažinti CO2 emisijas 20 proc., palyginti su 2011 m. Dėl šios priežasties bus atnaujinamas lėktuvų parkas, naudojami tvarūs biodegalai bei didinamas skrydžių efektyvumas.

Reaktyviniai degalai iš atsinaujinančių šaltinių gaminami Porvo (Suomija) perdirbimo gamykloje iš tvariai gaminamo 100 proc. sertifikuoto judros aliejaus. Šių reaktyvinių degalų gamyba yra ES finansuojamo ITAKA projekto dalis. Naudojant iš atsinaujinančių šaltinių pagamintus reaktyvinius degalus, šiltnamio efektą sukeliančių išmetamųjų dujų emisijos sumažėja 47 proc., palyginti su tradiciniais šios rūšies degalais.

Apie „Neste“

„Neste“ yra didžiausias Lietuvoje automatinių degalinių tinklas, kurį sudaro 66 degalinės. UAB „Neste Lietuva“ atstovauja Suomijos korporacijai „Neste“, kurios veikla apima naftos ir atsinaujinančių energijos šaltinių perdirbimą, didžiausią dėmesį skiriant gamtą tausojančių aukštos kokybės degalų gamybai. Korporacija yra pasaulyje pirmaujanti dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja. Jos naujos kartos dyzelinu „Neste Pro Diesel“ prekiaujama Suomijoje, Lietuvoje ir Latvijoje.

„Neste“ yra įrašyta į pasaulinį tvarumo indeksą „Dow Jones“, be to, jau kelerius metus iš eilės yra tvariausių pasaulyje įmonių šimtuke. „Neste Oyj“ akcijos yra įtrauktos į NASDAQ OMX Helsinkio biržos sąrašą. Visose savo veiklos srityse „Neste“ siekia pirmauti kokybišku klientų aptarnavimu, aukštos kokybės naftos produktais bei pasiekimais ekologijos srityje.

„Neste“ veikia daugiau nei 14 pasaulio šalių, joje dirba apie 5000 žmonių. 2015 m. korporacijos pardavimai siekė 11 mlrd. eurų. Daugiau informacijos: www.neste.lt, www.neste.com

Išsamesnės informacijos teiraukitės
Laura Gabrilavičiūtė
Ryšių su visuomene agentūra „Nova media“
Tel. +370 620 50997
El. paštas laura.gabrilaviciute@novamedia.lt