16.9.2016 - 11:04

Jėgas suvienijusios „Neste“ ir „Ikea“ gamins plastiką iš atsinaujinančių šaltinių

Suomijos „Neste“ ir Švedijos „Ikea“ skelbia apie bendradarbiavimo pradžią – kompanijos dirbs kartu pristatydamos rinkai plastiką iš atsinaujinančių šaltinių ir taip prisidės prie aplinkos tausojimo. Pirmąjį prototipą planuojama pagaminti per 2017 metus.

Kompanijų partnerystė apims plastiko ir kitų medžiagų gamybą naudojant „Neste“ ekspertiškumą ir technologijas, skirtas produktų gamybai iš atsinaujinančių šaltinių. Taip pat padės įprasminti „Ikea“ įsipareigojimus sumažinti priklausomybę nuo iškastinių medžiagų ir pakeisti jas atsinaujinančiais ištekliais.

„Ikea“ sieks, kad ateityje visas plastikas, naudojamas gaminant namams skirtus baldus, būtų pagamintas iš atsinaujinančių šaltinių arba perdirbtų medžiagų.

„Partnerystė su „Ikea“ mums labai svarbi. Šios kompanijos įsipareigojimai inicijuoti pokyčius pramonėje yra itin svarbus žingsnis, padedantis iš naujo apibrėžti tai, kaip ateityje bus gaminami įvairūs daiktai ir kokios žaliavos bus tam naudojamos. „Neste“ ir „Ikea“ partnerystė bei darbas su plačiu partnerių tinklu leis iš biomasės gaminti plastiką, visiškai patenkinsiantį vartotojų poreikius“, – sako Tuomas Hyyryläinen, „Neste“ vyresnysis viceprezidentas, atsakingas už strateginį planavimą ir plėtrą.

„Norime prisidėti prie reikšmingų pramonės pokyčių ir vystyti plastiko, pagaminto iš atsinaujinančių šaltinių, panaudojimą. Siekdami šių tikslų, mažiname priklausomybę nuo iškastinių šaltinių, orientuojamės į medžiagas, pagamintas iš įvairių atliekų. Be to, kaip žaliavų nenaudojame palmių aliejaus ir iš jo pagamintų medžiagų“, – sako už tvarumą atsakinga „Ikea“ atstovė Lena Pripp-Kovac.

Prie iniciatyvos, padėsiančios tausoti aplinką, „Neste“ ir „Ikea“ kviečia prisijungti ir kitas kompanijas.

Išsamesnės informacijos teiraukitės
Laura Gabrilavičiūtė
Ryšių su visuomene agentūra „Nova media“
Tel. +370 620 50997
El. paštas laura.gabrilaviciute@novamedia.lt