23.7.2015 - 13:48

Degalų sistemos gedimai: priežastys ir pasekmės

Vienas didžiausių dyzelinių automobilių vairuotojams tenkančių rūpesčių – degalų tiekimo sistemos priežiūra. Kai kurie jos gedimai, pavyzdžiui, sudilusių ar užsikimšusių purkštukų remontas gali nemenkai patuštinti kišenes. Kas sukelia šios svarbios sistemos gedimus ir kaip jų išvengti?

Kaip sakė Kaune įsikūrusio Raimondo autoserviso savininkas ir vadovas Raimondas Žumbakys, profilaktiškai pasitikrinti automobilio degalų tiekimo sistemą verta nuvažiavus maždaug 50 tūkst. kilometrų. O pastebėjus, kad automobilis sunkiau užsiveda, padidėjo degalų sąnaudos ar dūmingumas – ir anksčiau. Mat šie simptomai gali reikšti vienokį ar kitokį sistemos gedimą.

Bene dažniausiai pasitaikantis dyzelinių automobilių degalų tiekimo sistemos gedimas, pasak R. Žumbakio, sudilę arba užsikimšę dyzelino purkštukai. Netvarkingi purkštukai neįpurškia reikiamo degalų kiekio į variklio cilindrą. Taip nutikus vairuotojai pastebi anksčiau įvardytus požymius: automobilį užvesti tampa vis sunkiau, o degalų sunaudojama daugiau.

Kitos neretai pasitaikančios degalų tiekimo sistemos problemos – sugedę aukšto slėgio siurbliai, užterštas bakas, filtrai ar tepalai. Pastaruosius skubantys vairuotojai esą dažnai pamiršta pakeisti laiku.

Nekokybiškų degalų kaltė

Anot R. Žumbakio, dyzelino purkštukų gedimus dažniausiai sukelia vairuotojų pasirinkti nekokybiški degalai. Jie gali lemti ir kitas meistro išvardytas problemas.

„Prastos kokybės dyzeline gausu įvairių „šiukšlių“. Jos ir gadina automobilio detales. Degalų tiekimo sistema turi būti itin sandari, o nekokybiški degalai šią savybę sumažina“, – aiškino R. Žumbakys. Jis pridūrė, kad pagal pasenusias technologijas pagamintuose degaluose iš rytinių kaimynų yra didesnis kiekis sieros junginių. Dėl to sumažėja variklio galia, degalai nesudega, užteršiama tepimo sistema, sutrumpėja variklio tarnavimo laikas

Kiek atsieis atlikti degalų tiekimo sistemos profilaktiką arba pašalinti išvardytus gedimus priklauso nuo automobilio modelio.

„Vieno purkštuko remontas vidutiniškai kainuoja nuo 50 iki 200 eurų“, – skaičiavo R. Žumbakys. Pakeisti tepalus, jeigu automobilis turi keturis cilindrus, atsieis apie 50 eurų. Jeigu cilindrų daugiau – šeši ar aštuoni – gali kainuoti ir apie 120 eurų.

Kokybišką dyzeliną į automobilio baką pilantys vairuotojai tepalus turėtų keisti kas 15 tūkst. kilometrų, o degalų filtrus – kas 30 tūkst. kilometrų. Jeigu dyzelinas nekokybiškas, tai daryti, R. Žumbakio teigimu, reikia dažniau.

Kokybiški degalai – ekonomiškiau

„Didžiausia apsilankančių klientų dalis bando sutaupyti rinkdamiesi nekokybiškus degalus. Šių sukeltas brangiai atsieinančias problemas ir tenka spręsti“, – pasakojo automobilių meistras.

Jis pasidalijo patirtimi į nuosavą automobilį pilant naujos kartos dyzeliną „Neste Pro Diesel“, kurio sudėtyje – pagal NEXBTL technologiją iš biomasės pagaminta dalis: sumažėjo degalų sąnaudos, dūmingumas, gedimų skaičius, padidėjo vairuojamo automobilio, skaičiuojančio jau dešimtus metus, galia.

„Taip, švarūs ir kokybiški degalai kainuoja brangau, bet jų sunaudojama mažiau. Be to, automobilio detalės tarnauja ilgiau, nereikia gaišti laiko remontui. Tokia paprasta ekonomija“, – kalbėjo R. Žumbakys.

Apie „Neste Oil“

„Neste Oil“ yra didžiausias Lietuvoje automatinių degalinių tinklas, kurį sudaro 63 degalinės. UAB „Neste Lietuva“ atstovauja Suomijos korporacijai „Neste“, kurios veikla apima naftos ir atsinaujinančių energijos šaltinių perdirbimą, didžiausią dėmesį skiriant gamtą tausojančių aukštos kokybės degalų gamybai. Korporacija yra pasaulyje pirmaujanti dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja, o jos naujos kartos dyzelinu „Neste Pro Diesel“ prekiaujama Suomijoje ir Lietuvoje.

„Neste Oil“ veikia daugiau nei 14 pasaulio šalių ir valdo 1030 degalinių, joje dirba apie 5000 žmonių. 2014 m. korporacijos pardavimai siekė 15 mlrd. eurų. „Neste“ akcijos yra įtrauktos į NASDAQ OMX Helsinkio biržos sąrašą. Visose savo veiklos srityse „Neste“ siekia pirmauti kokybišku klientų aptarnavimu, aukštos kokybės naftos produktais bei pasiekimais ekologijos srityje.

„Neste“ yra įrašyta į pasaulinį tvarumo indeksą „Dow Jones“, be to, ji jau kelerius metus iš eilės yra tvariausių pasaulyje įmonių šimtuke. „CDP Forest“ išrinko bendrovę „Neste“ viena labiausiai miškais besirūpinančių naftos ir dujų bendrovių. Daugiau informacijos: www.neste.com

Išsamesnės informacijos teiraukitės 
Laura Gabrilavičiūtė 
Ryšių su visuomene agentūra „Nova media“ 
Tel. +370 620 50997 
El. paštas laura.gabrilaviciute@novamedia.lt