21.7.2015 - 13:39

Degalų pasirinkimas: svarbi ir kaina, ir švari aplinka

Lietuvos vairuotojai, rinkdamiesi degalus automobiliui, atsižvelgia ne tik į kainą, bet ir į kokybinius parametrus. Šalies vairuotojų nuomonės tyrimo rezultatai rodo, kad dviem trečdaliams vairuotojų svarbu mažesnės degalų sąnaudos, o trečdaliui rūpi aplinkos tausojimas. 

Vyraujantis degalų pasirinkimo kriterijus išlieka kaina. Į ją atsižvelgiantys teigė net 74 proc. apklausos dalyvių. Vis dėlto, jiems ne mažiau rūpi ir degalų kokybė – poveikis vairuojamam automobiliui. Tarp didžiųjų miestų vairuotojų efektyvumo aspektas labiausiai rūpi gyvenantiems Klaipėdoje, o mažiausiai – gyvenantiems Šiauliuose. Tokių vairuotojų šiuose miestuose buvo atitinkamai 71 ir 55 procentai.

„Degalų kokybė turi tiesioginį poveikį automobilio darbui – padeda apsaugoti nuo variklio užteršimo. Tuomet degalų sąnaudos būna mažesnės, variklis dirba geriau, automobilis tarnauja ilgiau. Vertinant tyrimo rezultatus galima pastebėti, kad vis dažniau vairuotojams svarbus ne vienas konkretus kriterijus, o bendra visuma, kuri ir nulemia vairavimo ekonomiją“, – sako Audrius Miežys, „Neste Lietuva“ Mažmeninės prekybos skyriaus vadovas.

Pasak A. Miežio, tyrimo rezultatai patvirtino, kad didelei daliai vairuotojų – 53 proc. – svarbus sklandus transporto priemonės darbas, o ketvirtadaliui – degalų suteikiama galia. Tiesa, pastaroji svarbesnė vyrams nei moterims. Jų dalys tarp apklausos dalyvių pasiskirstė atitinkamai: 29 ir 16 procentų.

Trečdalis nori tausoti aplinką

Vairuotojų apklausos rezultatai taip pat atskleidė augantį vartotojų susidomėjimą galimybe tausoti aplinką. 33 proc. Lietuvos vairuotojų pripažino, kad būtent tai yra vienas iš prioritetų, nulemiančių degalų pasirinkimą.

„Atsižvelgiant į kylančias aplinkosaugos problemas, labai džiugu, kad vis daugiau vairuotojų, rinkdamiesi degalus, aplinkos saugojimą vertina kaip svarbų veiksnį. Lietuvos rinkoje jau yra degalų, gaminamų pagal naujausias technologijas – iš biomasės. Jie ypač sumažina neigiamą poveikį aplinkai“, – teigia A. Miežys.

A. Miežio nuomone, vartotojų norą prisidėti tausojant aplinką rodo ir tai, kad rinkdamiesi degalus jie kreipia dėmesį į pagaminimo technologiją. Taip teigė dešimtadalis tyrimo metu apklaustų vairuotojų.

Tiesa, naudojamų degalų poveikiu aplinkai kiek labiau rūpinasi moterys nei vyrai. Tokių vyrų tarp apklausos dalyvių buvo 30 proc., o moterų – 35 proc. Tarp didžiujų miestų vairuotojų aplinkos tausojimu labiausiai rūpinasi panevėžiečiai, o mažiausiai klaipėdiečiai. Jų tarp apklausos dalyvių atitinkamai buvo 41 ir 23 procentai.

Tyrimą apie automobilių vairuotojų įpročius bendrovės „Neste Lietuva“ užsakymu atliko komunikacijos planavimo agentūra OMD. Tyrimo metu internetu buvo apklausti 904 18-50 metų amžiaus automobilius vairuojantys respondentai.

Apie „Neste Oil“

„Neste Oil“ yra didžiausias Lietuvoje automatinių degalinių tinklas, kurį sudaro 63 degalinės. UAB „Neste Lietuva“ atstovauja Suomijos korporacijai „Neste“, kurios veikla apima naftos ir atsinaujinančių energijos šaltinių perdirbimą, didžiausią dėmesį skiriant gamtą tausojančių aukštos kokybės degalų gamybai. Korporacija yra pasaulyje pirmaujanti dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja, o jos naujos kartos dyzelinu „Neste Pro Diesel“ prekiaujama Suomijoje ir Lietuvoje.

„Neste Oil“ veikia daugiau nei 14 pasaulio šalių ir valdo 1030 degalinių, joje dirba apie 5000 žmonių. 2014 m. korporacijos pardavimai siekė 15 mlrd. eurų. „Neste“ akcijos yra įtrauktos į NASDAQ OMX Helsinkio biržos sąrašą. Visose savo veiklos srityse „Neste“ siekia pirmauti kokybišku klientų aptarnavimu, aukštos kokybės naftos produktais bei pasiekimais ekologijos srityje.

„Neste“ yra įrašyta į pasaulinį tvarumo indeksą „Dow Jones“, be to, ji jau kelerius metus iš eilės yra tvariausių pasaulyje įmonių šimtuke. „CDP Forest“ išrinko bendrovę „Neste“ viena labiausiai miškais besirūpinančių naftos ir dujų bendrovių. Daugiau informacijos: www.neste.com

Išsamesnės informacijos teiraukitės 
Laura Gabrilavičiūtė 
Ryšių su visuomene agentūra „Nova media“ 
Tel. +370 620 50997 
El. paštas laura.gabrilaviciute@novamedia.lt