31.10.2019 - 11:33

„Neste“ pripažinta vienu iš 10 geriausių darbdavių pasaulyje

Pasaulyje pirmaujanti dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja „Neste“ pateko į Geriausių pasaulio darbdavių dešimtuką. Jau trečius metus iš eilės šį reitingą sudaro įtakingas verslo žurnalas „Forbes“.

„Atsakomybė, bendradarbiavimas, inovacijos ir kompetencija – tai svarbiausios vertybės, kuriomis vadovaujasi „Neste“ ir jos atstovybėse visame pasaulyje dirbantys darbuotojai. Aukšta vieta pasauliniame geriausių darbdavių reitinge yra įrodymas, kad „Neste“ yra patikimas darbdavys, vertinantis savo darbuotojus, o jie gerai jaučiasi dirbdami šioje skandinaviškos verslo kultūros įmonėje“, – sako Ringaudas Steikūnas, „Neste Lietuva“ generalinis direktorius. 

Šių metų Geriausių pasaulio darbdavių reitingo aukščiausiose pozicijose dominuoja technologijų kompanijos. Pirmąją vietą šiame reitinge užėmė JAV interneto paieškos milžinę „Google“ valdanti bendrovė „Alphabet“, antrą vietą – „Microsoft“. Atvirojo kodo programinės įrangos tiekėja „Red Hat“ debiutavo trečioje vietoje, o „Apple“ atsidūrė 4 vietoje.

Geriausių pasaulio darbdavių dešimtuką suformavo daugiausia JAV kompanijos ir tik dvi – iš Europos: Vokietijos programinės įrangos kūrėja SAP (5 vieta) ir Suomijos korporacija „Neste“ (9 vieta). „Neste“ taip pat yra vienintelė naftos perdirbimo ir aukštos kokybės degalų gamybos bendrovė, šiame reitinge užėmusi tokią aukštą vietą. 

Žurnalas „Forbes“ 500 Geriausių pasaulio darbdavių reitingą sudaro bendradarbiaudamas su statistikos analizės kompanija „Statista“, kuri šiais metais išanalizavo 1,4 mln. rekomendacijų, surinktų globalios apklausos bei regioninių nuomonės tyrimų metu. 

Respondentų visame pasaulyje buvo prašoma įvertinti savo darbdavį ir tikimybę, kad jie rekomenduotų jį savo draugui ar šeimos nariui. Apklaustųjų taip pat buvo prašoma nurodyti gerus ar blogus darbdavius, neminint savo pačių darbovietės. Apklausų dalyviai kompanijas vertino ir tokiais aspektais: „Kompanija yra patrauklus darbdavys“ bei „Kompanija veikia efektyviai ir yra gerai valdoma“.

Geriausių pasaulio darbdavių reitingas yra sudaromas nuo 2017 metų.