14.2.2020 - 13:55

„Neste“ padės policijai efektyviau ir greičiau atlikti savo darbą

Didžiausią automatinių degalinių tinklą šalyje valdanti „Neste Lietuva“ jungiasi prie iniciatyvos, leisiančios Lietuvos policijai efektyviau ir greičiau tirti nusikaltimus, teisės pažeidimus ir nelaimingus atsitikimus. Efektyvų bendradarbiavimą užtikrins vasario 13 d. pasirašyta duomenų teikimo ir gavimo sutartis dėl vaizdo stebėjimo kamerų duomenų deklaravimo policijos informacinėje sistemoje.

„Saugumo jausmas yra viena iš sąlygų, nuo kurios priklauso kiekvieno žmogaus gyvenimo kokybė, todėl visuomenės saugumo užtikrinimas yra labai svarbus uždavinys. Šio susitarimo dėka policijos pareigūnai galės operatyviau ir efektyviau užkirsti kelią nusikaltimams ar užtikrinti greitesnį jų tyrimą, pasinaudodami mūsų degalinėse vaizdo kamerų užfiksuotais duomenimis“, – sako Audrius Miežys, „Neste Lietuva“ tinklo plėtros ir inovacijų skyriaus vadovas.

Pasirašyta sutartis leis pareigūnams greičiau gauti būtiną informaciją, surasti įtariamus ar dingusius asmenis. Tai gali padėti kitiems asmenims, nukentėjusiems nuo nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų, taip pat prisidėti gelbėjant kito asmens gyvybę. 

Duomenų teikimo ir gavimo sutartis su 12 didelių įmonių, tarp kurių ir bendrovė „Neste Lietuva“, atstovais pasirašiusio policijos generalinio komisaro Renato Požėlos teigimu, labai smagu matyti, kad vis daugiau privataus verslo prisideda užtikrinant vieną svarbiausių žmogaus teisių – teisę gyventi saugiai.

„Šias įmones drąsiai galiu vadinti socialiai atsakingomis, nes savo apsisprendimu ir ryžtu jos tai įrodo. Tikiuosi, kad tai bus teigiamas impulsas ir kitoms įmonėms, kurios iki šiol nėra apsisprendusios, ar jungtis prie šio, visai visuomenei aktualaus projekto“, – pasirašydamas sutartį teigė R. Požėla.

Policijos vykdomas vaizdo stebėjimo kamerų deklaravimo projektas startavo prieš metus. Nuo projekto pradžios jau yra deklaruota 10 tūkst. kamerų. 
 
Apie „Neste“
Korporacija „Neste“ kuria tvarius sprendimus transporto, verslo ir vartotojų poreikiams tenkinti, o platus gaminių iš atsinaujinančių žaliavų asortimentas leidžia klientams sumažinti išmetamų teršalų kiekį. Kompanija yra didžiausia pasaulyje tvaraus dyzelino, pagaminto iš atliekų ir likučių, gamintoja, pristatanti tvarius sprendimus aviacijos ir plastiko pramonei. Bendrovė taip pat yra technologiškai pažangi aukštos kokybės naftos produktų perdirbėja ir siekia būti patikima partnere, turinčia plačiai vertinamą patirtį mokslinių tyrimų ir tvarios veiklos srityse. 2019 metais „Neste“ pajamos sudarė 15,8 mlrd. eurų. Šiemet įmonė užėmė 3 vietą tvariausių pasaulio įmonių „Global 100“ sąraše. Daugiau skaitykite: www.neste.com