22.6.2015 - 13:51

„Neste“ ir „Google“ sutarė dėl bendradarbiavimo skatinant ekologiškesnį transportą

„Neste“ ir „Google“ sutarė dėl bendradarbiavimo: pasirinktuose „Google" autobusuose (angl. gBus), kurie keleivius vežioja Silicio slėnyje Kalifornijoje, kompanija naudos naujos kartos dyzeliną NEXBTL.

Pasaulyje pirmaujanti degalų iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja „Neste“ ir kompanija „Google“ sutarė bendradarbiauti ekologiškesnio transporto srityje. Pasirinktuose „Google“ autobusuose (angl. gBus), kurie keleivius vežioja Silicio slėnyje Kalifornijoje, kompanija naudos naujos kartos dyzeliną NEXBTL.

„Džiaugiamės galėdami tiekti mažai anglies turintį naujos kartos dyzeliną NEXBTL ir padėti sumažinti aplinkos taršą. NEXBTL gaminamas iš visiškai atsinaujinančių ir tvarių žaliavų bei tinka visiems dyzelinu varomiems automobiliams. Tai ypač puikiai tinkantys degalai Kalifornijos valstijai, kuri vykdo ambicingą šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimo programą. NEXBTL dyzelinas taip pat puikiai tinka miesto oro kokybei gerinti, nes naudojant šiuos degalus išmetamų dujų kiekis žymiai sumažėja“, – sako „Neste“ už produktus iš atsinaujinančių šaltinių atsakinga vykdančioji viceprezidentė Kaisa Hietala.

„Neste” NEXBTL (angl. Next Generation Biomass to Liquid) technologiją, skirtą pirmojo ir kol kas vienintelio pasaulyje dyzelino gamybai iš biomasės, užpatentavo 2012 m. NEXBTL dyzelinas turi unikalią molekulinę sandarą – jis gaminamas hidrinant augalinį aliejų ar gyvulinės kilmės riebalus.

Kompanijos taip pat bendradarbiaus ir informacinių technologijų srityje. „Neste” savo darbuotojams siūlys naudotis „Google Drive for Work“ paslauga. Kompanijos darbuotojai, dirbantys skirtingose pasaulio šalyse, galės susitikti akis į akį nesvarbu kur tuo metu būtų, naudodamiesi didelės raiškos vaizdo konferencijos paslauga ir neribotos talpos duomenų saugykla. Diegiant moderniausias technologijas, siekiama kurti naujovėms palankią aplinką ir galimybę dirbti kitaip nei anksčiau.

„Mums be galo malonu paskelbti, kad pradėjome bendradarbiauti su „Neste“. Ši bendrovė nuolat ieško būdų įdomesniam bendradarbiavimui ir malonesniam darbo procesui užtikrinti. Mūsų siūlomi sprendimai – tai šiuolaikiškos priemonės, padedančios komandai dirbti našiai ir patikimai, t. y. dirbti taip, kaip gyveni, – teigia „Google for Work, Nordic“ regiono vadovas Jesper Stormholt.

Apie „Neste”

„Neste“ veikia daugiau nei 14 pasaulio šalių ir valdo 1030 degalinių, joje dirba apie 5000 žmonių. 2014 m. korporacijos pardavimai siekė 15 mlrd. eurų. „Neste“ akcijos yra įtrauktos į NASDAQ OMX Helsinkio biržos sąrašą. „Neste” pasaulyje pirmauja degalų iš atsinaujinančių šaltinių gamyboje, taip pat siūlo aukščiausios kokybės naftos produktus bei aplinką tausojančius transporto sprendimus, kurie remiasi naujausiais moksliniais laimėjimais. „Neste“ yra įrašyta į pasaulinį tvarumo indeksą „Dow Jones“, be to, ji jau kelerius metus iš eilės yra tvariausių pasaulyje įmonių šimtuke. „CDP Forest“ išrinko bendrovę „Neste“ viena labiausiai miškais besirūpinančių naftos ir dujų bendrovių. Daugiau informacijos: www.neste.com  

Išsamėsnės informacijos teiraukitės
Lina Venskaitytė
Ryšių su visuomene agentūra „Nova media”
Tel. +370 614 17885
El. paštas lina.venskaityte@novamedia.lt